INDOOR WORKSHOP
Q-NLP YAŞAM KOÇLUĞU TEMEL EĞİTİM KURSU
Q-NLP TEMEL EĞİTİM KURSU
ŞAMANIN RUHU (BİRLİKTE YARAT)
   
OUTDOOR WORKSHOP
ŞAMANIN RUHU-RÜYADAN UYANIŞ
   
DANIŞMANLIK
YAŞAM KOÇLUĞU
META DANIŞMANLIK
İLİŞKİ DANIŞMANLIĞI
BİREYSEL DANIŞMANLIK
   
ONLINE DANIŞMANLIK
   
SEMİNERLER
GÜNLÜK YAŞAMDA ŞAMANİK UYGULAMALAR
ŞAMANIN RUHU
YENİ BİLİNCİ YARATMAK
DEĞİŞMEK MÜMKÜNDÜR
İLİŞKİLER BİRLİKTE YARAT
SAVAŞÇININ YOLU TOLTEC BİLGELİĞİ
   
YAPILMIŞ ORGANİZASYONLAR
   
 
HÜRRİYET KALALI İLE BİREYSEL SEANSLAR
           

BİREYSEL SEANSLAR / Hürriyet Kalalı

AKLOTUS FARKINDALIK ATÖLYESİ / ANKARA

04-08 MART 2019

Bireysel Danışmanın bir amacı vardır. Danışanın, hayatındaki tüm problemlerin bir anlamı olduğunu fark etmesini sağlamak.


Danışman,problemlerin büyüme sancısı demek olduğunu bilir. Ve danışanın aksine onları yok etmekle ilgilenmez. Bilir ki yok etmeye çalışmak anlamsız ve imkansızdır.Onun işi, problemlerin orada ne işi olduğunu danışanıyla birlikte anlamaktır.

Danışman,problemi yaratanın koşullar değil, onlarla ilişkiye geçme tarzımız olduğunu açıklıkla ortaya koyar. Danışman, danışanın hayatındaki her şeyin (olumlu,olumsuz) kendi seçimi olduğunu deklere eder ve bu fikri incelemesi için danışanına meydan okur. Danışmanın amacı, danışanın bu fikre makul bir kredi açmasını sağlamaktır. Bu aşamaya seansın sorumluluğunu alma aşaması diyoruz.

Bu aşamayı başarıyla geçmek danışmanın ilk hedefidir. Devam edebilmek için tek yol budur çünkü. Problemin kaynağının kendi olabileceğine kredi açan birey, bu kaynağın ne olduğunu ve onları nasıl aşabileceğini merak eder. Bu aşama, yani merak etme aşaması, danışmanın yolun yarısını geçmesi demektir.

Bundan sonrası,danışmanın iki dikkat düzeyinde ayrı ayrı çalışmaya başlamasıdır.


Birincidüzey,

Sistemik düşünce tekniğini kullanarak, danışanın,acı veren sonuçları, parçası olmayı seçtiği sistemin ürettiğini fark etmesini sağlamak. Kendine acıma, suçluluk ve yargı tarafından enerjisi emilen danışanın, parçası olduğu sisteme dışarıdan bakmasını ve mutsuzluğu yaratan sonuçlardan kimsenin özellikle sorumlu olmadığını fark etmesinisağlamak. Sistemin tüm unsurları, mutsuzluk verici sonuçları birlikte yaratmaktadırlar ve unsurların biri bile daha fazla sorumlu değildir.

Bu aşamada ilginç bir şey olur. Sistemin unsurları, sistemi ayakta tutmak için yüzde yüz sorumluluk almışlardır. Danışman bunu danışanına hatırlatarak bir mesaj verir. Sistemin dışına çıkabilir ya da sistemi değiştirebilirsin. Bunun için tek başına yeterlisin. Eğer mevcut sistemin ürettikleri seni mutsuz ediyorsa, onu değiştirmek senin elinde. Bu güce en baştan beri sahiptin.

Bu aşama kendine acıma, suçluluk ve yargının içinin boşaltıldığı ve anlamsızlaştırıldığı aşamadır. Danışan, sistemi ve mutsuzluk veren sonuçlarını, paternleriyle kendinin yarattığını fark eder. Danışan bu anda, ilk defa hayatının kendi ellerinde olduğunu fark eder. Hayatı için suçlayacak kimse kalmamıştır.

Bu birinci düzeyin birinci aşamasıdır. İkinci aşama, danışanın bunu hangi paternleriyle başardığını fark etmesini sağlamaktır. Danışman, bu paternlerin hangileri olduğu konusunda danışanıyla birlikte karar verir. Bu karar aşamasına bir anda gelinmez. Farkındalıklı bir akış içinden kendiliğinden süzülerek doğarlar.


İkinci düzey

Danışman,aynı çalışmayı, bilinç dışı düzeyde yapar. Danışman bir şeyin farkındadır. Her insan gibi danışanı da büyüme baskısı altındadır. Her insanın büyüme stratejisi ise kendine özgüdür. Bu kendine özgülük, bireyin bütünsel olanla özel bağlantısından kaynaklanır. İşte ikinci düzey, bu özel bağlantıyı harekete geçirmek ve birinci düzeyde yapılan çalışma sonuçlarını test etmektir.

Bilinç dışının zenginliği içinde, kendiliğinden meydana gelen şifalanmaları danışman normal kabul eder. Bir taraftan da, trans tekniklerini (Manyetik trans,MiltonErickson trans) ve NLP tekniklerini kullanarak, Çözüm için danışanına yolgösterir.

Danışman,şifayı ve farkındalığı yaratan kaynakların her insanın içinde olduğunu bilir; buna imanı tamdır. Seansın tamamı boyunca, kendini şifaya vesile bir varlık olarak konumlandırır; şifanın sebebi olduğunu bir an bile aklına getirmez. Bu yüzden seans boyunca akışta ve dingin kalır.


Sonuç

Danışman seansın sonunda, eğer uygun görürse, danışanına ödevler verir. Amacı, danışanın kazandığı yeni yönü pekiştirecek bir dizi davranış konusunda alışkanlık kazandırmaktır. Çünkü danışanın takip ettiği sistem döngüleri, otomatik bir dizi davranış kalıbına neden olmaktadır ve danışanın bu döngüden çıkması şarttır.

Danışman ödev vermişse, danışanıyla belirleyecekleri bir iletişim yöntemiyle geri bildirim talep eder. Danışmanın görevi, danışanın, onu mutsuz eden döngüden çıktığından ve bu döngüyü büyüme yolculuğu için hakkıyla değerlendirdiğinden emin olmaktır.

Danışan seanstanayrıldığında, istediği gibi kullanabileceği bir özgürlüğe sahipse ya da o kanala girmişse, danışman şifaya ve farkındalığa vesile olabilmiş, danışanın büyüme yolculuğunda bir rol alabilmiş demektir.


Bireysel Danışman,aşağıdaki alanlarda çalışır:

Kişiselgelişim,

Ruh halini kontrol etmeyi öğrenme,

Kendini tanıma,

Özgüven kazanmak ve self-motivasyon,

Her türlü davranış değişimi,

Alışkanlıkların değişimi
(yeme alışkanlıkları, sigara bırakma, tırnak yeme,vb.)

Mevcut olmayan alışkanlıkların kazanılması,

Hayattan zevk alma ve mutluluk,

Kişisel başarı (toplumda,işte,evde)

İnsanlarla iletişim problemleri (hayırdiyememe,pasiflik,vb.)

Aile içi iletişim

Eşler arasında iletişim bozuklukları,

Ebeveyn-çocuk ilişkileri,

Çocukların yetişme problemleri,

Evlilik öncesi iletişim sorunları,

Ergen problemleri,

Bilgi ve Kayıt için: 0530 141 10 02


Yer: Aklotus Farkındalık atölyesi
Her bir seans yaklaşık 4-5 saat sürmektedir.

www.aklotus.net